Ogłoszenia duszpasterskie na 16 niedzielę zwykłą

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Niedziela Zwykła (18.07.2021 r.)

1) Dziękujemy Panu Krzysztofowi Głowackiemu za wykonanie czterech nowych gablot na wota, które po oczyszczeniu i ułożeniu zostały zawieszone przed ołtarzem Cudownego Obrazu. Wszystkim, którzy pomagali w tym przedsięwzięciu składamy serdecznie podziękowanie: Panu Grzegorzowi Bonowskiemu, Sylwestrowi Wasilewskiemu, Pawłowi Koziela, Andrzejowi Siarniakowi i Adamowi Wasilewskiemu. Dawne dwie gabloty zostaną umieszczone przy figurze Serca Jezusowego przy zakrystii, gdzie można będzie składać wota dziękczynne i błagalne, które w przyszłości też zawisną przed Obrazem.

2) W sobotę zapraszamy na Mszę św o 18:00, po której odbędzie się nabożeństwo o uzdrowienie. O 17:00 przed Mszą wspólnie odmówimy dwie części różańca.

3) W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św Krzysztofa będziemy błogosławić pojazdy po każdej Mszy św.

4) Zbliża się nasz odpust parafialny 2 sierpnia Matki Bożej Anielskiej. W tym roku, jak było zwyczajem poprzednich lat będzie kuchnia świętorodzinna. Prosimy aby sołtysi przypilnowali upieczenie po trzy ciasta w każdej wsi. Przywieść je należy 2 sierpnia na 7 rano.

5) Dziękujemy Ojcu Robertowi za Słowo Boże i Bratu Józefowi z Radia Niepokalanów za przyjazd. Po Mszach świętych zachęcam wszystkich do wsparcia naszej rozgłośni założonej przez Św Maksymiliana.

6) Gość Niedzielny m. in.: Dlaczego płoną kościoły w Kanadzie.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W środę – św Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła

W czwartek – święto świętej Marii Magdaleny

W piątek – święto Świętej Brigidy Szwedzkiej, patronki Europy

W sobotę – wspomnienie św Kingi, dziewicy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *