Ogłoszenia parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII Niedziela Zwykła (25.05.2024 r.)

 

1) Zakończyła się Kapituła Prowincjalna naszego Zakonu. W związku z tym informujemy, iż obecny gwardian i proboszcz O Remigiusz pozostaje na kolejną 4 letnią kadencję na tym stanowisku. Co do jakichkolwiek innych zmian personalnych będziemy informować wiernych na bieżąco.

2) Pragniemy poinformować, iż w wypadku drogowym zginął O. Zbigniew Rek, który w latach ubiegłych pełnił w Międzynarodowych urzędzie gwardiana i proboszcza. Pogrzeb O Zbigniewa odbędzie się w poniedziałek 27 maja w Skarżysku Kamiennej. Msza na naszego współbrata zostanie odprawiona w naszym Sanktuarium we wtorek o 18:00.

3) Dziś po wszystkich Mszach św można złożyć ofiarę do puszki na KUL.

4) W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po sumie odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem po Międzynarodowych. Prosimy jak co roku o przygotowanie ołtarzy, Panów Strażaków do pomocy, wiernych do niesienia feletronów i dzieci do sypania kwiatków. Za udział w procesji można zyskać odpust zupełny.

5) W piątek przeżywać będziemy Uroczystość patronalną naszej parafii Nawiedzenia NMP. Aby godniej to uczcić zostanie odśpiewany akatyst ku czci NMP o godzinie 16:30 w Sanktuarium. Ze względu na Uroczystość na terenie parafii nie obowiązuje post w piątek.

6) Przypominamy, że przez cały miesiąc nabożeństwo majowe w naszym Sanktuarium odbywa się codziennie o godzinie 17:30.

W Gościu Niedzielnym m.inn.: o zmianach w orzekaniu o zjawiskach nadprzyrodzonych. Jest również Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W środę – wspomnienie św Urszuli Ledóchowskiej

W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W piątek – Uroczystość Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

W sobotę – wspomnienie Justyna, męczennika