Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu (03.12.2023 r.)

1) Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres adwentu. Dlatego w dni powszednie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza dzieci na Msze święte roratnie o godzinie 7:15.

2) Wraz z rozpoczęciem adwentu rusza nasza doroczna akcja pomocowa “choinka dobrych uczynków” skierowana do osób samotnych, potrzebujących oraz rodzin wielodzietnych. Liczymy na wasze otwarte serca i chęć dzielenia się dobrem. Z choinki można zabierać mikołajki. Prosimy o dostarczenie paczek do trzeciej niedzieli Adwentu. Będziemy mogli wtedy dostarczyć paczki do osób potrzebujących bez pośpiechu. Jeżeli ktoś zna osoby z naszej parafii, które potrzebują pomocy to prosimy o zgłaszanie takich osób do Pana katechety.

3) W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu w ze śpiewem kanonów w intencji nowych powołań.

4) W piętek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dlatego od godziny 12 do 13 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, jest to “Godzina łaski dla świata”, o której mówiła Maryja w objawieniach w Montichiari. Z okazji Uroczystości zapraszamy do wysłuchania Akatystu ku czci NMP, który zostanie zaśpiewany w naszym Sanktuarium od godziny 17:00.

5) W sobotę zapraszamy chętnych na pielgrzymkę nocną z Miedniewic do Niepokalanowa. Spotkanie rozpoczynamy Mszą św o godzinie 21:00.

6) W przyszłą niedzielę po mszy św o 9:30, dzieci będą miały spotkanie z Mikołajem. Wieczorem po Mszy św odbędzie się kolejne spotkanie katechetyczne dla dorosłych, wszystkich chętnych zapraszamy.

7) Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w terminie od 22do 24 grudnia. Prowadzić je będzie O. Mirosław Kopczewski.

8) W zakrystii można zakupić świece Caritas na wigilijny stół, płyty z kolędami i śpiewniczkiem oraz inne dewocjonalia.

W Gościu Niedzielnym m.inn.: cykl artykułów poświęconych lepszemu przygotowaniu się do Bożego Narodzenia. Jest również Gość Extra – Historia Kościoła, poświęcony różnym ważnym zagadnieniom z historii Kościoła czy odnoszących się do naszej wiary, cena 12 zł.

W kalendarzu liturgicznym wspominamy:.

W czwartek – wspomnienie św Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

W piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP