Kwiecień 06 2020 06:00:34
Aktualności
  Ogłoszenia duszpasterskie
  Msza św. o uzdrowienia
  Nocna pielgrzymka do Niepokalanowa
  Świadectwa
Sanktuarium
  Patron na 2018 r.
  Historia
  Nabożeństwa
  Zwiedzanie
  Pielgrzymki
  Wspieramy Sanktuarium
Klaryski
  Akt zawierzenia
  Litania do Matki Bożej Świętorodzinnej
  Nabożeństwo do Matki Bożej Miedniewickiej
Parafia
  Patron na 2018 r.
  Duszpasterze
  Kancelaria parafialna
  Kontakt
Klaryski
  Święta Klara
  Historia klarysek
  Życie codzienne
  Plan dnia
  Strój sióstr
  Zostań Klaryską
Warto odwiedzić
  Klasztory
  Prowincja i jej dzieła
  Kościelne
  Ciekawe

Posługa w miarę możliwości do Rezurekcji włącznie

Drodzy Parafianie oraz Przyjaciele naszego Sanktuarium spoza parafii.Sytuacja obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa dotyka wiele osób i środowisk, w tym naszą wspólnotę parafialną. Wierzymy, że te nakazy i zakazy władz państwowych oraz kościelnych są konieczne. Nasza wspólnota klasztorna modli się w Waszych intencjach i stara się w tych warunkach wyjść naprzeciw wiernym ze wsparciem i duchową posługą. Prosimy o ostrożność i dostosowanie się do zaleceń zachowania bezpieczeństwa w trosce o swoje i innych zdrowie a nawet życie. Prosimy o modlitwę korzystając ze środków medialnych i transmisji w tv i radio.
 #Z o s t a ń w d o m u.1. Przypominamy, że we wszystkich Mszach św. może uczestniczyć max. 5 osób z rodziny, która zamówiła daną intencję.2. Dodatkowe Msze św. od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy o godz. 11.00 i 17.00, w kaplicy w Prościeńcu o 18.00. Mogą w nich uczestniczyć jedynie osoby zgłoszone. Prosimy o zgłaszanie dzwoniąc do partafii: 46 856 93 20. Po zapisaniu podamy godzinę i datę. 3. W Triduum Paschalnym oraz Rezurekcji liturgia będzie niedostępna dla wiernych.
 Prosimy o łączność duchową. #Zostańwdomu.
4. Spowiedź:  Wielki Piątek: 9.00 - 12.00  oraz  14.30 - 17.30;                                
                     Wielka Sobota:    --------------         15.00 - 18.00.
W innych godzinach nie spowiadamy.

5. Wielka Sobota - Poświęcenie pokarmów. Porządek jak przy poświęceniu palm.
Rozpoczynamy od godz. 10.00.
Jedynie  od godz. 11.00 w  Popielarni, Kamionce i Miedn. za cmentarzem przy głównej drodze.


6. Rezurekcja rozpocznie się o godz. 7.00. Ok. 7.50 procesyjnie udamy się na plac przed parkingiem. Tam zostanie udzielone błogosławieństwo Najśw. Sakramentem dla Parafii i Przyjaciół Sanktuarium. Podobnie będzie w kaplicy w Prościeńcu.


7.  #Zostańwdomu.  

8. Komunię św. w 1-wszy dzień Świąt będzie można przyjąć
od godz. 13.00 do 16.00. Prosimy przychodzić indywidualnie. Ilość do 5 osób w świątyni. Po krótkiej modlitwie obecny kapłan udzieli Komunii św.  W tym czasie nie spowiadamy.


9. Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, chroni przed złem i zarazą a nasza Pani Miedniewicka otacza Swoją Matczyną opieką. (Franciszkanie)


Taka refleksja

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce wprowadzono kolejne obostrzenia mające powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Decyzje te dotknęły również Kościoła. W czasie nabożeństw w budynku świątyni nie może przebywać więcej niż 5 osób, nie wliczając w to posługujących. Decyzja ta wywołała dyskusje, również w środowisku teologów i duszpasterzy. 


Jedni oburzają się na to, że kiedy sklepy są pełne ludzi, wiernym zabrania się dostępu do sakramentów w obliczu tak dramatycznych wydarzeń. Inni natomiast uważają te środki za konieczne i zachęcają, aby przyjąć je jako duchowe umartwienie i się im podporządkować. Tę drugą grupę reprezentuje m.in. sekretarz i rzecznik prasowy polskiej prowincji marianów, ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, który naukowo zajmuje się teologią moralności. Odniósł się on do obecnej sytuacji za pośrednictwem Twittera, gdzie napisał:


-„Wolę mieć 5 osób jutro w kościele na Mszy św. niż 50 trumien za 3 tygodnie. Wolę mieć pusty kościół dziś, niż zdziesiątkowaną parafię za miesiąc. Choć Bóg mi świadkiem, jak bardzo chciałbym, by kościół był pełny...”.


I dodał w kolejnym wpisie:


-„Dlaczego mam wrażenie, że traktuje się nas, księży co prosimy #zostanwdomu, jakbyśmy ludziom na złość robili? Przecież my za Wami tęsknimy! Wolelibyśmy się urobić przy pełnym kościele. Ale zależy nam na Was. Więc #zostanciewdomu”.


 


Ogłoszenie

Drodzy Parafianie oraz Przyjaciele naszego Sanktuarium spoza parafii.


Sytuacja obostrzeń w związku z epidemią coronawirusa dotyka wiele osób i środowisk, w tym naszą wspólnotę parafialną. Chodzi zwłaszcza o ilość uczestników Mszy św., która na dzisiaj wynosi maksymalnie 5 osób.  Wierzymy, że te nakazy i zakazy władz są konieczne i mają na celu zminimalizowanie oraz zatrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii. Nasza wspólnota klasztorna modli się w Waszych intencjach i także zastanawia się, co można poza modlitwą uczynić dla osób potrzebujących wsparcia i duchowej posługi. W tych trudnych warunkach proponujemy:  1. Dodatkowe Msze św.. W naszym sanktuarium od poniedziałku do soboty o godz. 11.00 i 17.00, w kaplicy w Prościeńcu o 18.00. Mogą w nich uczestniczyć jedynie osoby zgłoszone. Jeden przedstawiciel rodziny, w intencji której będziemy się modlili. W sumie będzie 5 zgłoszonych rodzin i w obecności 5-ciu przedstawicieli z tych domów zostanie odprawiona Msza św. Prosimy o zgłaszanie swojej obecności dzwoniąc na numer klasztoru: 46 856 93 20. Po zapisaniu podamy godzinę i datę.

  2. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Palmową, postaramy się poświęcić wszystkie zrobione i zakupione palmy. Uczynimy to w bezpiecznej i przepisowej formie. Szczegóły podamy pod koniec tygodnia wywieszając informacje przed kościołem, na słupie ogłoszeń, w sklepach, na facebook i stronie internetowej oraz przekażemy przez sołtysów i radnych.

  3. Informacje o możliwości spowiedzi w Wielkim Tygodniu, o poświęceniu pokarmów w Wielką Sobotę i inne podamy po Niedzieli Palmowej.


Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, chroni przed złem i zarazą a nasza Pani Miedniewicka otacza Swoją Matczyną opieką. (Franciszkanie)


Uwaga! Nakaz obowiązuje do odwołania.

Uwaga! Nakaz obowiązuje do odwołania.


 We Mszy św. może uczestniczyć do 5 osób jedynie z rodziny zamawiającej daną intencje. Obostrzenia dotyczą Mszy św. w tygodniu jak i w niedziele.


 Jeśli będzie osób więcej – Msza św. nie będzie odprawiona. Zasada powyższa nie podlega dyskusji.


 Wobec wielu bluźnierstw, nie poszanowania Praw Bożych, zaniedbań Eucharystii i łamania wszelkich zasad przyzwoitości i godności człowieka jako dziecka Bożego odczytujemy zaistniałą sytuacje jak ZNAK CZASU.


(Ojcowie Franciszkanie – Miedniewice)  


 "Zakaz gromadzenia się na Mszy św. więcej niż 5 osób jest po prostu nieroztropny. Uderza nie tylko w naszą tradycję, ale także w naszą odporność w tych najtrudniejszych czasach. Raz jeszcze apeluję do pana ministra zdrowia, żeby zmienił w swoim rozporządzeniu ten zapis. Jest to apel także do Państwa, bo musimy mówić głośno, że wiara i jej praktykowanie w tych trudnych czasach jest konieczne" - powiedział poseł Antoni Macierewicz.


 


Czy Bóg stworzył koronawirusa?

Czy Bóg stworzył koronawirusa? Niezwykłe rozważanie bp. Zawitkowskiego


Teraz, gdy cały świat walczy z pandemią koronawirusa, wiele osób zadaje sobie pytanie: skąd wziął się ten wirus? Dlaczego Bóg dopuścił takie nieszczęście? Na te pytania próbuje odpowiedzieć w swoim rozważaniu bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Zachęcamy was do lektury.


 


Była Środa Popielcowa w Roku Pańskim 2020. Ksiądz w kościele posypał mi głowę popiołem i powiedział: "Pamiętaj biskup, że jesteś prochem i w proch się obrócisz". Powinienem się obrazić, bo mam swoja godność i nikt mnie nie będzie obrażał i nazywał – prochem. Nie! Jak to dobrze, że jest taki dzień w roku, że ktoś mi powie prawdę, bez kadzideł, wierszyków, kwiatów i laurek. Prochem jestem, ale wiem, że w tym glinianym naczyniu swojego ciała, noszę tchnienie Boga, a to tchnienie nie umiera. Non omnis moriar (Wergiliusz), a Mickiewicz powie mi inaczej: Czymże ja jestem przed Twoim obliczem, prochem i niczem, ale gdybym Tobie moją nicość wyspowiadał, ja proch, będę z Panem gadał.


Ja wiem o tym, że z Boga i w Bogu jest moja wielkość: Czymże jest człowiek, że o nim pamiętasz, albo Syn Człowieczy, że o nim masz pieczę. (Ps 8,15) Oczywiście niewiele mniejszym od aniołów. Czym się Panu odpłacę, za wszystko co mi wyświadczył? Dziękuje Ci, Boże, żeś mnie tak cudownie stworzył i w swoje dzieło tyle cudów włożył. Człowieku, gdybyś wiedział jaka Twoja władza, że o każdą myśl Twoją walczą szatan i anioły… Czy Ty w piekło uderzysz, czy w niebo zaświecisz? (A. Mickiewicz) Jestem dla siebie wielką tajemnicą i niespokojne jest moje serce, dokąd nie spocznie w Panu. (Augustyn) Wirus – to jakiś dla nas znak!


***


Film o o. Kolbe

Słowo Boże na dziś

Msze św.
W niedziele:
8:00, 9:30 - dla dzieci,
11:00, 18:00,
9:30- w Prościeńcu
W dni powszednie:
7:00, 18:00.

Dane Adresowe

Klasztor Zakonu
Braci Mniejszych Konwentualnych
(OO. Franciszkanie)

Miedniewice 90
96-315 Wiskitki
tel. +48 46 856 93 20
email: miedniewice@gmail.com

Nr konta bankowego
65 9304 0002 0009 2685 2000 0010